Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
Sługa Boży ks. Ignacy Posadzy

Sługa Boży ks. Ignacy Posadzy

(1898-1984)
Współzałożyciel
i długoletni Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego;
Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla; pisarz; podróżnik

Prośby

Prośby za wstawiennictwem
sługi Bożego ks. Ignacego


W procesie beatyfikacyjnym bardzo ważnym elementem jest kult prywatny. Polega on na przekonaniu wielu osób, że sługa Boży cieszy się już chwałą nieba, choć Kościół nie stwierdził tego jeszcze formalnym aktem beatyfikacyjnym, czy kanonizacyjnym. Stąd więc, osoby, które są o tym przekonane, modlą się do Boga o uproszenie jakiejś osobistej łaski właśnie za przyczyną sługi Bożego. Po za tym, Kościół w dochodzeniu beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym wymaga zaistnienia cudu, dokonanego za pośrednictwem danego kandydata na ołtarze.

Poniżej, w gotowym formularzu, można wpisywać swoje prośby i modlitwy, które zostaną przesłane do Ośrodka Postulatorskiego. W intencji tychże próśb każdego 17 dnia miesiąca, o godz. 17, przy grobie sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego w Poznaniu (mała kaplica Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego, ul. Panny Marii 4) będzie sprawowana Msza św.

Bardzo prosimy, aby wpisując prośbę o modlitwę, na początku wpisać następujący tekst: "Prośba o modlitwę za wstawiennictwem ks. Ignacego". 


Modląc się o jakąś osobistą łaskę można posłużyć się zatwierdzoną, następującą modlitwą:

Wszechmogący wieczny Boże, który przez krew Twojego Syna odkupiłeś każdego człowieka, prosimy, pozwól nam wielbić Ciebie w Słudze Twoim Ojcu Ignacym, który pełen wiary, nadziei, miłości i troski wobec emigrantów, uczy nas modlitwy i ducha ofiary jako najskuteczniejszego sposobu apostołowania, a dla zwiekszenia Twojej chwały udziel mi łaski ................................., o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Za pozwoleniem Kurii Arcybiskupiej w Poznaniu z dnia 26.07.2003, Nr 4804/2003. 


W przpadku otrzymania jakichkolwiek łask za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego, prosimy powiadomić o zaistnieniu tego faktu Ośrodek Postulatorski:
(pocztą: ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań; na skrzynkę mailową: postulator@chrystusowcy.pl).

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest: Ośrodek Postulatorski Towarzystwa Chrystusowego; ul. Panny Marii 4; 61-108 Poznań. Dane wpisane do formularza kontaktowego będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na zamieszczoną prośbę lub podziękowanie. Wpisywany tekst nie zamieszcza się automatycznie na stronie i nie będzie publikowany na żadnej stronie internetowej, chyba, że na wyraźną prośbę zainteresowanego.
Przepisanie tekstu z obrazka (z tzw. CAPTCHA) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie wpisanych danych osobowych. Osobę, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawianie oraz kasowanie.


Kontakt mailowy...
Drukuj cofnij odsłon: 62494 aktualizowano: 2019-01-07 22:23 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone