Dzień 5 - Apostolstwo emigracyjne


 

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego o. Ignacego.

Z Dziejów Apostolskich (8,26-31).

„«Wstań i idź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta» - powiedział anioł Pański do Filipa. A on poszedł. Wtedy właśnie przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworski urzędnik królowej etiopskiej, Kandaki, zarządzający całym jej skarbcem, i wracał, czytając w swoim wozie proroka Izajasza. «Podejdź i przyłącz się do tego wozu!» - powiedział Duch do Filipa. Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: «Czy rozumiesz, co czytasz?» - zapytał. A tamten odpowiedział: «Jakże mogę [rozumieć], jeśli mi nikt nie wyjaśni?»”.

Z wypowiedzi o. Ignacego:

„Pamiętajmy o wychodźstwie, to jest nasze posłannictwo! Pamiętajmy o Polakach... Oni tam na nas czekają. Oni nas potrzebują. Czego od nas żądają? Modlitwy, bo na wychodźstwie polskie dusze giną... Obyśmy nie zawiedli ich nadziei”.

Prośby:

- O to, aby polscy emigranci pozostali wierni wartościom, które wynieśli ze swojej Ojczyzny.
- O to, by nie zabrakło polskim emigrantom świętych kapłanów, sióstr i braci zakonnych.
- O to, abym przez swoją modlitwę i ofiarę wspierał rodziny rozdzielone przez emigrację.

Ojcze nasz.

Modlitwa kończąca:

Boże Ojcze, dziękujemy Ci, że obdarzyłeś polskich emigrantów osobą o. Ignacego i dałeś go nam, jako orędownika przed Tobą. Umocnij nas swoją łaską, abyśmy korzystając z jego duchowości, mogli wyjść naprzeciw potrzebom Polonii i w ten sposób spełnili zadanie, jakie nam wyznaczasz. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

odsłon: 1525 Do góry