Książki autorstwa o. Ignacego

Pliki do pobrania


 

O. Ignacy Posadzy nie napisał bezpośrednio żadnej książki. Te które widnieją poniżej powstały poprzez zebranie artykułów, które sługa Boży pisał ze swoich podróży.

Książka "Drogą pielgrzmów" jest opisem dwóch podróży, które o. Ignacy odbył do Ameryki Południowej. Stąd zatem jest to też kompilacja dwóch serii artykułów, wysyłanych do "Przewodnika Katolickiego". Z tego tytułu na podstawie tej książki Czytelnik nie jest w stanie dokładnie odtworzyć przebiegu tejże podróży. Książka ta doczekała się V wydań, ostatnie w 1985 r. Miniaturka obok tytułu jest zdjęciem okładki ostatniego wydania, natomiast do pobrania jest wydanie IV z 1938 r.

Natomiast książki "Na Kongres Eucharystyczny do Manili" i "Przez tajemniczy Wschód" są de facto tymi samymi pozycjami. Z tym że ta pierwsza jest formą ocenzurowaną tej drugiej i opis podróży kończy się w niej na Mandżurii. Brak jest opisu przejazdu przez "bolszewicką Rosję", jak nazwał ten teren o. Posadzy. 


Obok tytułu książki znajduje się ikonka i klikając na nią można pobrać całą książkę w formacie PDF.
Proponujemy jednak przeglądać pobraną książkę w typowym programie do czytania PDF, aby móc w pełni skorzystać z przygotowanych funkcji, m.in. z zakładek, które stanowią spis treści i ułatwiają poruszanie się po tekście.


 

Drogą pielgrzymów. Wrażenia z objazdu osad polskich w Południowej Ameryce w latach 1929 oraz 1930-1931, Poznań 1933


 

 


Przez tajemniczy Wschód. Wrażenia z podróży, Potulice 1940


 

 

 

odsłon: 45813 Do góry