Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Pozytywny wynik Komisji Kardynałów i Biskupów procesu o. Ignacego

Pozytywny wynik Komisji Kardynałów i Biskupów procesu o. Ignacego

13 grudnia 2022 r., w godzinach przedpołudniowych w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie odbyło się zebranie zwyczajne kardynałów i biskupów oraz członków Dykasterii, dotyczące heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr.

Dyskusja zakończyła się pozytywnie. Teraz należy czekać na decyzję końcową Ojca Świętego, która powinna nastąpić w najbliższych dniach i będzie ogłoszona w Biuletynie Stolicy Apostolskiej w dniu audiencji prefekta Dykasterii u papieża.

743
2
aktualizowano: 2022-12-15 13:12
O kard. A. Hlondzie w TVP3 Mazowsze

O kard. A. Hlondzie w TVP3 Mazowsze

22 października minęła 74. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W tym dniu została odprawiona m.in. Msza św. przy sercu Prymasa w katedrze gnieźnieńskiej, której przewodniczył Przełożony Generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr. Z kolei w katedrze warszawskiej, gdzie w kaplicy św. Jana Chrzciciela złożone jest ciało kard. Hlonda, Mszy św. przewodniczył ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a homilię wygłosił ks. Paweł Jasina SChr, prefekt seminarium. Ks. prefekt z towarzyszącymi mu dwoma diakonami chrystusowcami kontynuował przedstawianie postaci i dzieła życia Prymasa Hlonda przez całą niedzielę.

I właśnie w niedzielę 23 października ks. P. Jasina został zaproszony do studia TVP3 Mazowsze, by również w ramach programu "Sacrum i profanum" przybliżyć widzom TVP3 Mazowsze postać Prymasa Hlonda. Program został wyemitowany 31 października.

Poniżej znajduje się fragment programu TVP3 Mazowsze "Sacrum i profanum", mówiący o Kardynale.
Cały program można znaleźć na stronach warszawa.tvp.pl pod datą 31.10.2022.

921 aktualizowano: 2022-11-05 20:42
Zapowiedź Komisji Kardynałów i Biskupów

Zapowiedź Komisji Kardynałów i Biskupów

Po otrzymaniu informacji z Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych pragnę podać do szerszej wiadomości, że został wyznaczony i potwierdzony termin dyskusji Komisji Kardynałów i Biskupów nad Positio sługi Bożego o. Ignacego Posadzego.

Ma być to wtorek, 13 grudnia br.

619 aktualizowano: 2022-11-04 16:47
Modlitwa o beatyfikację za przyczyną ks. Pawła Kontnego SChr

Modlitwa o beatyfikację za przyczyną ks. Pawła Kontnego SChr

Po złożeniu (9 lutego 2022 r.) przez postulatora u biskupa katowickiego tzw. Suplex libellus kolejną czynnością w procesie było ułożenie Modlitwy o beatyfikację za przyczyną ks. Pawła Kontnego SChr (nie używany jest jeszcze termin "Sługa Boży", gdyż oficjalnie przysługuje on kandydatowi z chwilą, gdy biskup ogłosi Dekret rozpoczynający proces na etapie diecezji).

Modlitwa ta uzyskała aprobatę Kurii katowickiej dn. 9 sierpnia br.

Poniżej znajduje się tekst modlitwy do prywatnego odmawiania, a prace nad obrazkiem drukowanym wnet się rozpoczną.

1157 aktualizowano: 2022-08-27 22:05
Inicjatywa

Inicjatywa "Różaniec siłą i jednością Polaków"

Nawiązując do aktu zawierzenia Polski Matce Bożej, którego dokonał kard. August Hlond 8 września 1946 roku na Jasnej Górze, zrodziła się inicjatywa modlitewna „Różaniec siłą i jednością Polaków”. Główne założenia tejże inicjatywy to pragnienie odnowienia Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, jak najszersze podejmowanie nabożeństwo wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca, osobista modlitwa różańcowa oraz przynajmniej jedna tajemnica różańcowa. Zaproszenie do modlitwy jej inicjatorzy kierują do rodaków w kraju oraz do Polonii.

Dzieło to zostało ofiarowane Matce Bożej na Jasnej Górze, gdy we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (25.06.2022) przybyli pomysłodawcy tej inicjatywy, modląc się w intencji Ojczyzny, Kościoła i o przemianę ludzkich serc.

Inicjatywa zyskała aprobatę następujących osób: 1. Przeora Jasnej Góry - o. Samuela Pacholskiego; 2. Metropolity Częstochowskiego - abp. Wacława Depo; 3. Przewodniczącego Komisji ds. Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski - bp. Andrzeja Czaję; 4. Przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich - o. Janusza Soka; 5. Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich - s. Dolores-Doroty Zok; 6. Przewodniczącej Krajowej Konferencji Instytutu Świeckich - Pani Joanny Wójtowicz.

929
2
aktualizowano: 2022-07-25 22:33
Film o ks. Pawle Kontnym SChr

Film o ks. Pawle Kontnym SChr

Dnia 25 czerwca 2022 roku (w sobotę) miało miejsce w Chełmie Śląskim i w Tychach (w kościele pw. św. Marii Magdaleny) nagranie dwóch scen do filmu o ostatnich dniach życia ks. Pawła Kontnego - z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

1149
13
aktualizowano: 2022-07-06 13:07
Rekolekcje z Czcigodnym Sługą Bożym kard. A. Hlondem

Rekolekcje z Czcigodnym Sługą Bożym kard. A. Hlondem

W dniach 13-16 marca 2022 r. w parafii pw. św. Alberta w Występie (koło Potulic) wicepostulator procesu kard. A. Hlonda ks. B. Kozioł SChr przeprowadził wielkopostne rekolekcje parafialne.
Nauki były oparte o nauczanie Prymasa Hlonda i za główne motto miały jego słowa: "celem naszym jest chrześcijaństwo żywe i pełne, które zdecyduje o wielkości i potędze Polski".

1116 aktualizowano: 2022-03-18 00:12
Złożenie oficjalnej prośby o wszczęcie procesu ks. Pawła Kontnego

Złożenie oficjalnej prośby o wszczęcie procesu ks. Pawła Kontnego

"By innych ratować dam wszystko, dam nawet życie swoje" - te słowa miał wypowiedzieć (według relacji ks. Jana Klyczki, administratora parafii w 1945 r. w Lędzinach) ks. Paweł Kontny SChr dzień przed swoją śmiercią (+1 lutego 1945 r.).

Opinia męczeńskiej śmierci ks. Pawła jest wciąż żywa nie tylko w Lędzinach, gdzie zginął, ale w Paprocanach skąd pochodził oraz w wielu innych miejscach.

1574
2
aktualizowano: 2022-02-09 17:17
Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

W dniach 24-27 stycznia 2022 r. postulator ks. Bogusław Kozioł SChr przebywał na Śląsku, by podjąć prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. Pawła Kontnego SChr. Proces będzie prowadzony na terenie diecezji katowickiej, gdyż zgodnie z przepisami prawa kanonizacyjnego właściwą diecezją do prowadzenia procesu jest diecezja, na terenie której nastąpiła śmierć kandydata do chwały ołtarzy.

1086
7
aktualizowano: 2022-01-27 16:39
Wszystkich rekordów w kategorii: 249

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone