Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Obraz

Obraz "Pierwszy salezjanin w Przemyśl"

W kościele księży salezjanów w Przemyślu znajduje się bardzo ciekawy, aczkolwiek prawie nieznany, obraz pt. "Pierwszy salezjanin w Przemyślu. Ks. August Hlond - kwiecień 1907 r.", pędzla Mariana Jerzego Fidy. Obraz ten prezentowany jest obok, a poniżej został zamieszczony przedruk informacji o tymże obrazie i artykułu o malarzu Marianie Jerzym Fida.

P. Marian Fida namalował również drugi obraz, który z kolei jest portretem kard. A. Hlonda, upamiętniającym akt zawierzenia Polski przez Prymasa Matce Bożej 8 września 1946 r. Zdjęcie tegoż obrazu znajduje się poniżej.

79
2
aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2017-04-04
W odpowiedzi na zarzut postawiony przez jeden z portali...

W odpowiedzi na zarzut postawiony przez jeden z portali...

8 marca br. (a więc w przede dniu dyskusji Komisji Teologów w Rzymie) portal "OKO.press" zamieścił na swoich stronach artykuł Anny Dudek pt. "OKO.press interweniuje w Watykanie. Chodzi o beatyfikację Augusta Hlonda, prymasa-antysemity". Artykuł ten jest kolejnym bezpodstawnym zarzutem, stawianym Kardynałowi Hlondowi, o jego rzekomą nienawiść do Żydów.

(Nie podajemy odnośnika do tego artykułu, aby nie podbijać bezsensownie licznika odwiedzin strony).

Trudno prostować zamieszczone przez portal słowa, czy w jakikolwiek sposób się do nich odnosić. Pozostaje tylko pogratulować autorce tego artykułu wyjątkowej nierzetelności dziennikarskiej i świetnej umiejętności manipulacji tekstem. Autorka wyciąga pewne zdania z Listu pasterskiego "O katolickie zasady moralne" kard. A. Hlonda, manipulując nimi i wyrywając z kontekstu, aby tylko udowodnić wcześniej postawioną przez siebie tezę. Jak się ma taka postawa do zasady, którą stawia sobie "OKO.press" w autoprezentacji - "demaskowania fałszu"...? Jak się też to ma do naukowej metodologii, której zasady autorka powinna znać, gdyż jest przecież doktorantką...?

Okazuje się także, że autorka nie wymyśliła nic nowego. Szkoda więc, że Anna Dudek nie wykazała się innowacyjnością w doborze tematu (a nawet zarzutów!!!) w takim stopniu, w jakim zmanipulowała tekst. Sługa Boży kard. August Hlond był bowiem już wielokrotnie bezpodstawnie oczerniany o antysemityzm.

Kwestię tę wyjaśnia m.in. ks. prof. Stanisław Zimniak SDB (link do jego artykułu poniżej).

347 aktualizowano: 2017-03-15 15:01
Pozytywny wynik dyskusji Komisji Teologów

Pozytywny wynik dyskusji Komisji Teologów

9 marca 2017 r., w godzinach popołudniowych, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie miała miejsce dyskusja Komisji Teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.
Wynik dyskusji jest pozytywny, a to oznacza, że teolodzy zgodzili się, że Kardynał Prymas żył cnotami i to w stopniu heroicznym.
Deo gratias!

101 aktualizowano: 2017-03-10 16:59
 List jedności w związku z procesem beatyfikacyjnym Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

List jedności w związku z procesem beatyfikacyjnym Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, ks. Władysław Nieszporek, w związku z zaplanowaną dyskusją Komisji Teologów nad Positio Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, przysłał list następującej treści:

336
4
1
aktualizowano: 2017-03-08 12:28
Dzwon pamięci im. Kardynała Augusta Hlonda

Dzwon pamięci im. Kardynała Augusta Hlonda

W Doniecku na Ukrainie znajduje się Dzwon Pamięci im. Kardynała Augusta Hlonda, który przypomina Tragedię Górnośląską w 1945 r.

199
2
1
aktualizowano: 2017-03-08 12:01
Kazania o kard. A. Hlondzie w Niemczech

Kazania o kard. A. Hlondzie w Niemczech

9 marca br. w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie odbędzie się dyskusja Komisji Teologów nad Positio kard. Augusta Hlonda. Stąd więc w kontekście tego wydarzenia, z inicjatywy ks. Edmunda Druza SChr, prowincjała, został zaplanowany cykl kazań o Słudze Bożym kard. A. Hlondzie na terenie misji w Niemczech, prowadzonych przez chrystusowców. Kazania, przybliżające postać i dzieło Prymasa Hlonda, są wygłaszane w ramach niedzielnych Mszy św. przez ks. Bogusława Kozioła SChr i ks. Marcina Stefanika SChr.

113 aktualizowano: 2017-03-01 10:40
Wniosek o nadanie rondu w Tychach imienia ks. Pawła Kontnego SChr

Wniosek o nadanie rondu w Tychach imienia ks. Pawła Kontnego SChr

Do Rady Miasta Tychy został złożony społeczny projekt uchwały, pod którym podpisało się kilkadziesiąt osób, o nadaniu rondu u zbiegu ulic Myśliwskiej i Legionów Polskich imienia ks. Pawła Kontnego. Projekt ten złożyła radna Ewa Węglarz (klub PiS).

164 aktualizowano: 2017-02-23 23:42
Cykliczne materiały, dotyczące nauczania kard. A. Hlonda w

Cykliczne materiały, dotyczące nauczania kard. A. Hlonda w "Naszym Dzienniku"

"Nasz Dziennik" w każdą środę będzie zamieszczał artykuły z nauczaniem kard. A. Hlonda.

184 aktualizowano: 2017-03-08 23:01
Informacje w mediach o dyskusji Komisji Teologów nad

Informacje w mediach o dyskusji Komisji Teologów nad "Positio" kard. A. Hlonda

Przed ważnym momentem w procesie kanonizacyjnym Sługi Bożego kard. A. Hlonda, jakim będzie 9 marca br., informacja ta została podana w różnych mediach.

172
2
aktualizowano: 2017-02-21 18:11
Wszystkich rekordów w kategorii: 143

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone