Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Rekolekcje z Czcigodnym Sługą Bożym kard. A. Hlondem

Rekolekcje z Czcigodnym Sługą Bożym kard. A. Hlondem

W dniach 13-16 marca 2022 r. w parafii pw. św. Alberta w Występie (koło Potulic) wicepostulator procesu kard. A. Hlonda ks. B. Kozioł SChr przeprowadził wielkopostne rekolekcje parafialne.
Nauki były oparte o nauczanie Prymasa Hlonda i za główne motto miały jego słowa: "celem naszym jest chrześcijaństwo żywe i pełne, które zdecyduje o wielkości i potędze Polski".

153 aktualizowano: 2022-03-18 00:12
Złożenie oficjalnej prośby o wszczęcie procesu ks. Pawła Kontnego

Złożenie oficjalnej prośby o wszczęcie procesu ks. Pawła Kontnego

"By innych ratować dam wszystko, dam nawet życie swoje" - te słowa miał wypowiedzieć (według relacji ks. Jana Klyczki, administratora parafii w 1945 r. w Lędzinach) ks. Paweł Kontny SChr dzień przed swoją śmiercią (+1 lutego 1945 r.).

Opinia męczeńskiej śmierci ks. Pawła jest wciąż żywa nie tylko w Lędzinach, gdzie zginął, ale w Paprocanach skąd pochodził oraz w wielu innych miejscach.

214
2
aktualizowano: 2022-02-09 17:17
Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

Rozpoczęcie prac przedprocesowych ks. Pawła Kontnego SChr

W dniach 24-27 stycznia 2022 r. postulator ks. Bogusław Kozioł SChr przebywał na Śląsku, by podjąć prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. Pawła Kontnego SChr. Proces będzie prowadzony na terenie diecezji katowickiej, gdyż zgodnie z przepisami prawa kanonizacyjnego właściwą diecezją do prowadzenia procesu jest diecezja, na terenie której nastąpiła śmierć kandydata do chwały ołtarzy.

234
7
aktualizowano: 2022-01-27 16:39
38. rocznica śmierci Ojca Ignacego

38. rocznica śmierci Ojca Ignacego

Pozwól, Panie, wysławiać Ciebie w sługach Twoich, Kardynale Auguście i Ojcu Ignacym, i spraw, abyśmy za ich przyczyną kochali Twój Kościół i głosili Ewangelię naszym braciom. – ta krótka inwokacja w intencji beatyfikacji Ojców Towarzystwa Chrystusowego, naszej rodziny zakonnej towarzyszy codziennym pacierzom każdego chrystusowca.

285 aktualizowano: 2022-01-18 20:27
Szadłowice – modlitwa o beatyfikację Ojca Posadzego

Szadłowice – modlitwa o beatyfikację Ojca Posadzego

W Niedzielę 16 stycznia nasi współbracia: prefekt seminarium, ks. Paweł Jasina TChr, wraz z klerykami, Pawłem Grzegorzewskim TChr, Wiktorem Stankiewiczem TChr i Bartoszem Zarycznym TChr, udali się do Szadłowic, rodzinnej miejscowości z której pochodził Współzałożyciel naszego zgromadzenia, Ojciec Ignacy Posadzy TChr, by wraz z mieszkańcami Parafii pw. św. Bartłomieja i ich proboszczem, ks. Ireneuszem Oliwkowskim, modlić się o jego beatyfikację.

213 aktualizowano: 2022-01-18 16:52
Nowenna w intencji beatyfikacji Ojca Ignacego Posadzego

Nowenna w intencji beatyfikacji Ojca Ignacego Posadzego

 Jak co roku, począwszy od 9 stycznia, w kaplicy Domu Głównego w Poznaniu trwała nowenna w intencji beatyfikacji Ojca Ignacego Posadzego, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego, który z misji otrzymanej od kardynała Augusta Hlonda, Prymasa Polski i Protektora Polonii, podjął się zadania organizacji naszego zgromadzenia, którego duszpasterską troską są nasi rodacy rozsiani po całym świecie.

247 aktualizowano: 2022-01-18 20:51
Dziękczynienie za postęp w procesie o. Ignacego

Dziękczynienie za postęp w procesie o. Ignacego

Jak wiadomo 30 listopada w Rzymie odbyła się dyskusja Komisji Teologów na Positio super vita et virtutibus o. Ignacego Posadzego. Był to bardzo ważny moment w procesie beatyfikacyjnym. Wynik tej dyskusji jest pozytywny, co oznacza, że prace przy procesie posunęły się do przodu. Teraz czekamy na wyznaczenie daty dyskusji Komisji Biskupów i Kardynałów.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

W związku z powyższym podczas co miesięcznej Mszy św. o beatyfikację o. Ignacego (12 grudnia 2021r.), przy grobie Sługi Bożego, dziękowano za postęp w procesie.

344
6
aktualizowano: 2021-12-18 13:06
Odlew maski pośmiertnej kard. Augusta Hlonda

Odlew maski pośmiertnej kard. Augusta Hlonda

Nieraz po śmierci różnych osób wykonanuje się tzw. maskę pośmiertną, która doskonale zachowuje rysy twarzy zmarłej osoby. Po zdjęciu maski robi się później odlewy gipsowe, które służą jako wzór do tworzenia późniejszych rzeźb, pomników, odlewów, itd.

Podobnie było po śmierci kard. Augusta Hlonda, gdy również zdjęto taką maskę i na jej podstawie wykonano odlew twarzy kard. A. Hlonda. Jeden z takich artystycznych odlewów został zamieszczony m.in. w katedrze w Gnieźnie, gdzie złożone zostało serce Prymasa.

303
3
aktualizowano: 2021-12-18 12:47
Pozytywny wynik Komisji Teologów

Pozytywny wynik Komisji Teologów

W święto św. Andrzeja Apostoła, 30 listopada 2021, w godzinach popołudniowych, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie miała miejsce dyskusja Komisji Teologów nad Positio Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr. Wynik tej dyskusji jest pozytywny, a to oznacza, że teolodzy wyznaczeni przez Kongregację zgodzili się co do tego, że o. Ignacy żył cnotami w stopniu heroicznym.

Deo gratias!

328 aktualizowano: 2021-12-03 17:11
Wszystkich rekordów w kategorii: 234

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone