Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Zapowiedź IV Ogólnopolskiego Kongresu Hlondowskiego

Zapowiedź IV Ogólnopolskiego Kongresu Hlondowskiego

Już po raz 4. w Rumi, w dniu 22 września br., odbędzie się Ogólnopolski Kongres Hlondowski, organizowany przez Parafię Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Rumi oraz przez Komitet Organizacyjny ds. Propagowania Dzieł i Nauczania Sł. Bożego Kard. A. Hlonda w Rumi.

Hasłem przewodnim tegorocznego Kongresu są słowa Prymasa Hlonda: Kto kraj swój kocha prawdziwie ten nosi w swym sercu dwa wzniosłe ideały: Bóg i Ojczyzna.

Więcej szczegółów poniżej, jak i na załączonym plakacie.

281
1
aktualizowano: ponad tydzień temu, 2018-09-06
Zapowiedź spektaklu o kard. A. Hlondzie

Zapowiedź spektaklu o kard. A. Hlondzie

Telewizja Polska poinformowała ostatnio, że w roku obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości repertuar Teatru Telewizji zaprezentuje spektakle o wielkich Polakach, wśród których znajdzie się spektakl m.in. o Fryderyku Chopinie, o Edwardzie Bernardzie Raczyńskim, o prymasie Auguście Hlondzie, Tadeuszu Reytanie, ks. Jerzym Popiełuszko.

120 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-08-26
Zapowiedź nowej książki o kard. Hlondzie

Zapowiedź nowej książki o kard. Hlondzie

W najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Hlondianum i pod redakcją ks. Bogusława Kozioła SChr ukaże się książka pt.: "Myślałem o Was tyle razy. Prymas Założyciel do chrystusowców".

98
2
aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-08-26
Książki o Ojcu Posadzym

Książki o Ojcu Posadzym

Staraniem Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej ukazały się dwie pozycje dotyczące Ojca Ignacego Posadzego.

Pierwsza jest drugim wydaniem książki "Moim życiem jest Chrystus", która zawiera konferencje Sługi Bożego wygłoszone do Sióstr Misjonarek. Pozycja ta została wzbogacona o zdjęcia, przedmowę Matki Generalnej s. Ewy Kaczmarek MChR, krótki biogram o. Ignacego, kazanie abp. Stanisława Gądeckiego wygłoszone w poznańskiej katedrze w 2009 i o modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego.

Druga zaś pozycja nosi tytuł: "O księdzu Ignacym, który Polaków po świecie szukał". Jest to książeczka dla dzieci, która w bardzo interesujący sposób przybliża małym Czytelnikom postać Ojca Ignacego. Książeczka bowiem zawiera biografię Ojca napisaną w bardzo prosty sposób i zilustrowaną obrazkami. Przeciwległe zaś strony zawierają ten sam tekst, tylko po angielsku, oraz dają możliwość kolorowania poszczególnych obrazków. Tekst przygotowała s. Magdalena Wielgus MChR, ilustracje - s. Teresa Czyżak MChR, a tłumaczenie angielskie - s. Urszula Fabisiak MChR.

125
4
aktualizowano: 2018-08-03 12:21
Spotkanie z generałem salezjanów

Spotkanie z generałem salezjanów

W czasie pobytu w Rzymie, wicepostulator procesu kard. A. Hlonda spotkał się z przełożonym generalnym salezjanów ks. Ángel Fernándezem Artime SDB, wręczając mu najnowszy album, poświęcony Prymasowi. Ks. Artime wyraził swoje wielkie uznanie dla tej pozycji, prosząc o przekazanie słów wdzięczności przede wszystkim autorowi albumu, p. Łukaszowi Kobieli.

131
3
aktualizowano: 2018-06-23 22:54
Złożenie „Positio” o. Ignacego w Kongregacji

Złożenie „Positio” o. Ignacego w Kongregacji

20 czerwca 2018 roku ks. Bogusław Kozioł SChr, postulator procesu Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego złożył w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie napisane przez niego „Positio super vita, virtutibus et fama sanctitatis”. Tym samym zakończył się kolejny etap procesu Ojca, polegający na krytycznym opracowaniu życia i cnót Sługi Bożego.

118
6
aktualizowano: 2018-06-23 22:48
Audycja o kard. A. Hlondzie w TV Polonia

Audycja o kard. A. Hlondzie w TV Polonia

5 czerwca br. o godz. 22.20 w programie "Halo Polonia" w TV Polonia została wyemitowana audycja o kard. Auguście Hlondzie.
Gościem programu był ks. Leszek Kryża SChr i dr hab. Paweł Skibiński, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

213 aktualizowano: 2018-06-06 09:02
Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

W dniu 29 maja 2018 roku, o godz. 16.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich zaprezentowano album "August Hlond 1881-1948”, autorstwa Łukasza Kobieli. Publikacja, wydana przez Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Pokolenie, ukazała się w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą śmierci Kardynała.

353
21
aktualizowano: 2018-05-30 23:15
Znaczki z kard. A. Hlondem

Znaczki z kard. A. Hlondem

Na stronach Wydawnictwa Hlondianum można znaleźć bardzo ciekawą ofertę - znaczki z kard. Augustem Hlondem. Zostały one przygotowane staraniem Ośrodków Postulatorskich Towarzystwa Chrystusowego i Towarzystwa Salezjańskiego.

Ukazały się natomiast z okazji 70. rocznicy śmierci Prymasa, co zbiegło się również Opatrznościowo z podpisaniem przez Papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Kardynała Augusta.

319 aktualizowano: 2018-05-25 15:17
Wszystkich rekordów w kategorii: 186

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone