Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Znaczki z kard. A. Hlondem

Znaczki z kard. A. Hlondem

Na stronach Wydawnictwa Hlondianum można znaleźć bardzo ciekawą ofertę - znaczki z kard. Augustem Hlondem. Zostały one przygotowane staraniem Ośrodków Postulatorskich Towarzystwa Chrystusowego i Towarzystwa Salezjańskiego.

Ukazały się natomiast z okazji 70. rocznicy śmierci Prymasa, co zbiegło się również Opatrznościowo z podpisaniem przez Papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Kardynała Augusta.

61 aktualizowano: Wczoraj 15:17
Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

Prezentacja albumu o kard. Auguście Hlondzie

Instytut Pamięci Narodowej i Archidiecezja Warszawska organizują 29 maja 2018 roku prezentację albumu poświęconego Czcigodnemu Słudze Bożemu kard. Augustowi Hlondowi, autorstwa Łukasza Kobieli.

117 aktualizowano: 2 dni temu, 2018-05-23
Dekret o heroiczności cnót Kardynała Augusta Hlonda

Dekret o heroiczności cnót Kardynała Augusta Hlonda

Po pozytywnym Kongresie Kardynałów i Biskupów, który odbył się w Rzymie dn. 15 maja 2018 r. (w pierwszy dzień nowenny, odprawianej przez salezjanów przed ich uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych), papież Franciszek przyjął 19 maja 2018 r. w sobotę (dzień maryjny) na audiencji Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato SDB i podpisał 12 dekretów, uznających heroiczność cnót Sług Bożych. Wśród nich był dekret kard. Augusta Hlonda.

Dekrety te zostały podane do publicznej wiadomości, a tym samym zostały promulgowane, 21 maja 2018 roku, w święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, które w bieżącym roku było obchodzone po raz pierwszy w całym Kościele.

Te wydarzenia, które miały miejsce w dni poświęcone Maryi, są bardzo znamienne i wymowne, gdyż znana jest miłość Prymasa Augusta do Najświętszej Maryi Panny.

371 aktualizowano: 2 dni temu, 2018-05-23
Pozytywny wynik Kongresu Kardynałów

Pozytywny wynik Kongresu Kardynałów

Dziś, tj. 15 maja 2018 roku, w Rzymie, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych pod przewodnictwem kard. Angelo Amato SDB, prefekta Kongregacji (na zdjęciu) odbył się Kongres Kardynałów i Biskupów, na temat heroiczności życia i cnót Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. Kardynałowie pozytywnie wypowiedzieli się na temat heroiczności cnót Prymasa Polski.

Oznacza to, że do zakończenia formalnego procesu beatyfikacyjnego na etapie rzymskim jest tylko potrzebna promulgacja Dekretu przez papieża Franciszka. Spodziewamy się, że fakt ten nastąpi jeszcze w bieżącym miesiącu, a najwyżej na początku czerwca.

Bogu niech będą dzięki!

25 aktualizowano: ponad tydzień temu, 2018-05-16
Kongres Kardynałów i Biskupów nt. heroiczności cnót Prymasa Hlonda

Kongres Kardynałów i Biskupów nt. heroiczności cnót Prymasa Hlonda

Pragnę zaprosić wszystkich Czytelników Kalendarium do modlitwy o pozytywny wynik Kongresu Kardynałów i Biskupów na temat heroiczności cnót i życia Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, który będzie mieć miejsce 15 maja br. (wtorek), w godzinach popołudniowych, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.

68 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-05-09
Album o kard. Auguście Hlondzie

Album o kard. Auguście Hlondzie

W najbliższym czasie ukaże się album poświęcony kard. Augustowi Hlondowi. Jest to faktycznie biografia Prymasa, zilustrowana dużą ilością zdjęć, często bardzo unikatowych. Autorem tego albumu, liczącego 568 stron, jest Łukasz Kobiela. Album ukaże się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.

168
2
1
aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-05-09
Wyniki konkursu: Kardynał August Hlond – przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

Wyniki konkursu: Kardynał August Hlond – przykładem miłości do Boga i Ojczyzny

9 maja 2018 r. ponad 20 laureatów, liczne grono zaproszonych gości oraz rzesza uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu, zgromadziła się na uroczystej gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs "Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, którzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe, ukazywali w swoich pracach przywiązanie Prymasa Polski do Boga i własnej Ojczyzny. Efektem ich starań była przepiękna wystawa, którą można było obejrzeć w budynku szkoły.

Na końcowej gali laureaci nie tylko odbierali nagrody, ale także mieli możliwość wzięcia udziału w apelu przygotowanym przez miejscowych uczniów. W jego trakcie przypomnieli sobie sylwetkę kardynała Hlonda oraz wojenny okres jego życiorysu.

128
10
aktualizowano: ponad tydzień temu, 2018-05-12
Otwarcie wystawy o Prymasach Polski

Otwarcie wystawy o Prymasach Polski

W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (28 kwietnia 2018 - Przyp. red.) otwarto wystawę poświęconą prymasom odrodzonej Polski. Ekspozycja stanowi nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości i kończącego się jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce.

74 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-04-29
Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej

Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej

W dniach 10-14 kwietnia br. w Rzymie odbędzie się II Seminarium promujące procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej. Wśród salezjańskich kandydatów na ołtarze jest także Sługa Boży kard. August Hlond.

237
1
aktualizowano: 2018-04-09 16:47
Wszystkich rekordów w kategorii: 179

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone