Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond

(1881-1948)
kardynał; w latach 1926-1948;
Prymas Polski
Założyciel Towarzystwa Chrystusowego; salezjanin

Prośby

Prośby za wstawiennictwem
sługi Bożego kard. Augusta Hlonda


 

W procesie beatyfikacyjnym bardzo ważnym elementem jest kult prywatny. Polega on na przekonaniu wielu osób, że sługa Boży cieszy się już chwałą nieba, choć Kościół nie stwierdził tego jeszcze formalnym aktem beatyfikacyjnym, czy kanonizacyjnym. Stąd więc, osoby, które są o tym przekonane, modlą się do Boga o uproszenie jakiejś osobistej łaski właśnie za przyczyną sługi Bożego. Po za tym, Kościół w dochodzeniu beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym wymaga zaistnienia cudu, dokonanego za pośrednictwem danego kandydata na ołtarze.

Poniżej, w gotowym formularzu, można wpisywać swoje prośby i modlitwy, które zostaną przesłane do Ośrodka Postulatorskiego, a które później będą "omadlane" za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Bardzo prosimy, aby wpisując prośbę o modlitwę, na początku wpisać następujący tekst: "Prośba o modlitwę za wstawiennictwem kard. Augusta".


Modląc się o jakąś osobistą łaskę można posłużyć się zatwierdzoną, następującą modlitwą:

Boże, nasz Ojcze, dziękując Ci za to, że dałeś naszej Ojczyźnie Kardynała Augusta Hlonda, Biskupa i Prymasa Polski, wielkiego i żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, Matki Twojego Syna i naszej Matki, oraz że uczyniłeś go troskliwym ojcem i opiekunem Polonii Zagranicznej. Racz wzbudzić i w moim sercu gorącą miłość ku Tobie i synowską cześć ku Maryi Wspomożycielce Wiernych, a dla wsławienia Twojego Imienia racz mi udzielić za wstawiennictwem Kardynała Augusta łaski ..........................., o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej w Warszawie z dnia 20.10.1980 r., Nr 7820/K/80.


W przpadku otrzymania jakichkolwiek łask za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prosimy powiadomić o zaistnieniu tego faktu Ośrodek Postulatorski:
(pocztą: ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań; na skrzynkę mailową: postulator@chrystusowcy.pl).


Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest: Ośrodek Postulatorski Towarzystwa Chrystusowego; ul. Panny Marii 4; 61-108 Poznań. Dane wpisane do formularza kontaktowego będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na zamieszczoną prośbę lub podziękowanie. Wpisywany tekst nie zamieszcza się automatycznie na stronie i nie będzie publikowany na żadnej stronie internetowej, chyba, że na wyraźną prośbę zainteresowanego.
Przepisanie tekstu z obrazka (z tzw. CAPTCHA) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie wpisanych danych osobowych. Osobę, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawianie oraz kasowanie.
Kontakt mailowy...
Drukuj cofnij odsłon: 11693 aktualizowano: 2019-01-07 22:15 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone