Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

30. rocznica narodzin dla nieba Ojca Ignacego

Dzisiaj, tj. 17 stycznia 2014 mija 30. rocznica śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego. Módlmy się w sposób szczególny w tym dzisiejszym dniu o dar Jego beatyfikacji.

Na dzisiaj zostały zaplanowane następujące obchody:
• o godz. 12:00 - Msza św. w kaplicy domu zakonnego chrystusowców w Puszczykowie (ul. ks. I. Posadzego 1)
• o godz. 17:00 - Msza św. w kościele parafialnym w Szadłowicach
• o godz. 17:00 - Msza św. przy grobie Sługi Bożego w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (ul. Panny Marii 4)

A tutaj przywołujemy opis śmierci sługi Bożego, który pozostawił śp. ks. Czesław Kamiński:

"Od roku 1980 Ojciec coraz częściej mówi o wieczności. Czuje ubytek swoich sił. 1983 - w czasie imienin twierdzi, że to są już ostatnie imieniny na ziemi. Stopniowo Pan Bóg przygotowuje go na przejście do wieczności. Kryzys rozpoczyna się 10 stycznia. W tym dniu Ojciec po raz ostatni odprawił Mszę Świętą. Potem już wypadki toczą się szybko, siły słabną, temperatura utrzymuje się około 39˚C. Żadne lekarstwa nie działają. Ojciec cierpi bardzo, ale cierpi świadomie, ofiarowuje te cierpienia za Towarzystwo. Teraz już nie odprawia drogi krzyżowej, on bierze w niej udział. Idzie mężnie z krzyżem bólu i cierpienia za swoim ukochanym Mistrzem, idzie na Golgotę konania. 16 stycznia przyjął po raz ostatni Komunię Świętą – został zaopatrzony na drogę do wieczności. W nocy dyżury obejmują nasze siostry z Moraska - pielęgniarki. Noc była względnie spokojna, rano o godz. 600, ks. prof. Józef Grzelczak odprawił Mszę św. w pokoju Ojca. Po Mszy św. Ojciec stracił przytomność, której już nie odzyskał. Jego ostatnia rozmowa i ostatnie słowa, jakie wypowiedział to te, w których wyraził zgodę na śmierć, na spełnienie się woli Bożej, powtórzył kilkakrotnie – Fiat – Fiat. O godz. 1030 przybyły lekarz dr Pruszewicz zwrócił uwagę, że to już agonia. Nie trwała długo, zaledwie 5 min. i o godz.1035 oddał swą duszę Bogu, którego tak miłował i któremu tak zawsze wierzył. Tak jak za życia był zawsze uśmiechnięty, tak z tym uśmiechem na twarzy przeszedł na wieczny spoczynek. Spełniły się słowa, które napisał w notatkach z okazji śmierci brata Paradowskiego 24.I.1960: «Dziś byłem po raz pierwszy na cmentarzu na Głównej. Miejsce spoczynku dobrze wybrane, z dala od zgiełku, wśród ciszy, sam na sam z Bogiem i wiecznością. Tam spoczną również moje kości»".

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku, przygotowanego przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla na temat życia Ojca Ignacego:


Drukuj cofnij odsłon: 3582 aktualizowano: 2014-01-18 00:10 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone