Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

36. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego

Połowa stycznia to dla nas szczególny czas modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, za przyczyną Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr. Wyrazem tego była odmawiana w ostatnich dniach nowenna. Oprócz członków Towarzystwa Chrystusowego, brali w niej udział członkowie rodziny o. Posadzego, Siostry Misjonarki Chrystusa Króla oraz nasi dobrodzieje i przyjaciele.

Dziewiątego dnia nowenny, przypadającego w 36. rocznicę śmierci Współzałożyciela, odmówiony został wspólnie różaniec w intencji jego beatyfikacji oraz nadesłanych do nas próśb. Mszy Świętej przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Krzysztof Olejnik SChr. W homilii zwrócił on uwagę na konieczność zdobycia całego świata dla Chrystusa i wyzwolenia się od zgubnych pragnień, prowadzących do grzechu. Uświęceniem naszych dusz, jest pełna miłość, której oczekuje od nas sam Jezus. Nakreślił on panowanie Zbawiciela na trzech poziomach: w umyśle, przejawiające się w poznawaniu prawdy; w woli, wiążące się z natchnieniem i czynami; w sercu, pozwalające na całkowite oddanie się Bogu, bez ziemskich przywiązań.

Owo bogactwo życia duchowego, charakteryzowało szczególnie ks. Ignacego, dla którego pozyskanie dusz polskich emigrantów, było motorem jego powołania. Jest to zarazem przykład dla nas, abyśmy pełni ducha ofiary i miłości w sercu, gotowi byli na głoszenie Chrystusa i autentyczne Nim życie.

tekst: kl. Patryk Jaroszek SChr
zdjęcia: kl. Piotr Gutsche SChr

Proces Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr rozpoczął się 17 stycznia 2001 r. i na etapie diecezji trwał do 6 maja 2009 r. 7 lipca 2011 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała Dekret o ważności akt dochodzenia diecezjalnego i przystąpiono do opracowywania Positio super vita et virtutibus, które stanowi podstawowy dokument do późniejszych dyskusji nad heroicznością cnót przez odpowiednie komisje w Kongregacji. Positio - liczące blisko 700 stron w języku włoskim - zostało napisane i złożone w Kongregacji 20 czerwca 2018 r. przez ks. Bogusława Kozioła SChr, postulatora sprawy i od tej chwili oczekuje na rozpatrzenie przez komisje teologów i kardynałów.

Prosimy wszystkich Czytelników o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.


Info za: chrystusowcy.pl

Zdjęcia TUTAJ

Drukuj cofnij odsłon: 588 aktualizowano: 2020-01-19 00:35 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone