Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

65. rocznica śmierci kard. A. Hlonda w katedrze w Warszawie

22 października przypadła dokładnie 65. rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda. Z tej racji w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie modlono się o beatyfikację sługi Bożego.

O godz. 19.00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył i okolicznościową homilię o świętości wygłosił ks. Wojciech Necel SChr. Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni udali się do kaplicy św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grób sługi Bożego kard. A. Hlonda, by tu odmówić wspólnie modlitwę o beatyfikację i złożyć przy sarkofagu kwiaty. Na tej modlitwie byli także obecni m.in.: ks. Tomasz Porzycki SChr, ks. Leszek Kryża SChr, ks. Franciszek Gałdyś SChr, ks. Bogusław Kozioł SChr, dwaj miejscowi księża i dwaj nowicjusze Towarzystwa.
Warto także nadmienić, że każdego 22. dnia miesiąca w archikatedrze w Warszawie o godz. 19.00 jest sprawowana Eucharystia o beatyfikację Kardynała Prymasa Hlonda.

Drukuj cofnij odsłon: 4112 aktualizowano: 2013-10-26 20:35 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone