Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Cd. obchodów 30. rocznicy śmierci sługi Bożego o. Ignacego

W ramach obchodów 30. rocznicy śmierci, w przeddzień 116. rocznicy urodzin sługi Bożego o. Ignacego Posadzego w poznańskiej farze dnia 16 lutego 2014 została odbrawiona uroczysta Msza św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego. Eucharystia ta połączona była także z inauguracją cyklicznych modlitw (będą one mieć miejsce w każdą 3. niedzielę miesiąca o godz. 12.30) za emigrantów i ich rodziny, które pozostały w kraju.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Magister nowicjatu, ks. Bogusław Kozioł SChr. W słowie skierowanym do wiernych przypomniał osobę ks. Ignacego i odniósł się do jego pracy duszpasterskiej w poznańskiej farze, szczególnie podkreślając jego kult Serca Pana Jezusa i owocną pracę duszpasterską wśród dzieci i młodzieży. Mszę św. koncelebrowali księża z Domu Głównego na czele z Wikariuszem Generalnym, ks. Bogusławem Burgatem SChr. Był także obency ks. Tomasz Porzycki SChr, postulator procesu beatyfikacyjnego oraz ks. kan. Mateusz Misiak, proboszcz parafii farnej w Poznaniu. W Eucharystii uczestniczyły również Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.
Na koniec Mszy św. odmówiono modlitwę o beatyfikację Ojca Ignacego.

Przy okazji kolejnej rocznicy urodzin o. Ignacego zapraszamy do śledzenia BLOGU, który prowadzą Siostry Misjonarki.

Drukuj cofnij odsłon: 3302 aktualizowano: 2014-02-17 16:49 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone