Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

I spotkanie Forum Przyjaciół kard. A. Hlonda

13 października był dniem wyjątkowym w całym Kościele powszechnym. W tym to dniu papież Franciszek uroczystym aktem zawierzył świat opiece Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Również w wymiarze naszego Zgromadzenia dzień ten obfitował w wiele ważnych wydarzeń.

Uroczysta Msza św. o godz. 10.30, podczas której modlono się o dar beatyfikacji sługi Bożego Prymasa Hlonda, zakończyła pierwsze spotkanie Forum Przyjaciół kard. Augusta Hlonda (szersza relacja z przebiegu Forum wkrótce). Na tej Mszy byli także obecni, tradycyjnie jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, przyjaciele i dobroczyńcy Towarzystwa Chrystusowego. Eucharystii przewodniczył Przełożony Generalny ks. Ryszard Głowacki, a homilię wygłosił ks. Bernard Kołodziej. Ks. Bernard wychodząc od wdzięczności, która była tematem przewodnim dzisiejszej Liturgii Słowa, przybliżył maryjny rys życia i przepowiadania sługi Bożego. Po Mszy św. Ksiądz Generał, posługując się tekstem ułożonym i odmówionym w 1946 roku na Jasnej Górze przez kard. Hlonda, zawierzył Polskę, nasze Zgromadzenie i wszystkich zebranych na Eucharystii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (tekst zawierzenia). Po odśpiewaniu pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”, nastąpił jeszcze jeden ważny moment. Otóż medalem Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego, za wielki wkład w promowanie i propagowanie życia, dzieła i myśli Kardynała Prymasa Hlonda została odznaczona p. Joanna Olbert, Prezes Akcji Katolickiej Okręgu Pomorskiego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda w Rumi. Natomiast już po zakończonej Eucharystii Pan Senator Czesław Ryszka, który również zaszczycił nas swoją obecnością na Mszy św., promował swoją najnowszą książkę pt.: „Prymas Śląska”.

Drukuj cofnij odsłon: 3353 aktualizowano: 2013-10-14 11:04 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone