Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Kronika czasu przełomu. Górny Śląsk w latach 1919–1926 na fotografiach Stefana Pierzchalskiego

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowy album pt.: "Kronika czasu przełomu. Górny Śląsk w latach 1919–1926 na fotografiach Stefana Pierzchalskiego" autorstwa Haliny Dudały i Mirosława Węckiego.
Wśród wielu zdjęć są również zdjęcia Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

W prezentacji książki czytamy m.in.:

"Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach razem z Archiwum Archidiecezjalnym w Katowicach dokonały reedycji 360 zdjęć Pierzchalskiego, jednego z najważniejszych dokumentalistów pracujących na Górnym Śląsku. To piękna kronika tamtych trudnych czasów, którą pracujący w Katowicach fotograf pozostawił kolejnym pokoleniom.
Przygotowany już przed wojną album, przechowywany w Archiwum Archidiecezjalnym jako „Album powstańczy”, to nie tylko wizualny zapis powstań śląskich, których setną rocznicę świętujemy w tym roku, ale i portrety ważnych osobistości związanych z walką o przynależność Górnego Śląska do Polski (Wojciecha Korfantego, gen. Józef Hallera, wojewodów śląskich, ówczesnego biskupa diecezji katowickiej Augusta Hlonda) czy ważne obchody uroczystości państwowych, religijnych oraz przyjazd Józefa Piłsudskiego do Katowic".

Jeden z linków do księgarni, gdzie można kupić ten album znajduje się TUTAJ.

Drukuj cofnij odsłon: 2164 aktualizowano: 2019-10-23 01:31 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone