Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Modlitwa o beatyfikację u grobu sługi Bożego kard. Hlonda

W kolejną rocznicę śmierci Augusta kard. Hlonda, a więc 22 października 2012, w archikatedrze warszawskiej została odprawiona Eucharystia w intencji beatyfikacji sługi Bożego.

Mszy św. przewodniczył ks. kan. Bogdan Bartołd. W koncelbrze zaś uczestniczyli: ks. Tomasz Porzycki SChr, wicepostulator i ks. Bogusław Kozioł SChr. Ksiądz Tomasz po Ewangelii wygłosił krótkie okolicznościowe słowo, ukazując m.in. zbieżność myśli kard. Hlonda i bł. Jana Pawła II, którego liturgiczne wspomnienie przypadło właśnie na 22 października. W Eucharystii wzięli także udział dwaj nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego oraz nawet liczna grupa parafian.

Z racji na remont bazyliki archikatedralnej Męczeństwa św. Jana Chrzciciela Msza św. była sprawowana w kaplicy Baryczków, gdzie znajduje się cudowny krucyfiks. Miało to wyraz symboliczny, gdyż sługa Boży po swojej śmierci został pochowany właśnie w tej części zniszczonej podczas wojny bazyliki.

Po Eucharystii wszyscy udali się do kaplicy św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się z kolei grób sługi Bożego. Tam też została odmówiona modlitwa o Jego beatyfikację.

Drukuj cofnij odsłon: 5116 aktualizowano: 2012-10-24 16:04 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone