Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Nadanie imienia kard. Augusta Hlonda publicznemu LO KSW w Poznaniu

W poniedziałek 22 listopada 2021 r. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się oficjalna ceremonia nadania imienia Publicznemu Liceum Ogólnokształcącemu im. Kardynała Augusta Hlonda w Poznaniu. Wreszcie za trzecim podejściem udało się zorganizować tę uroczystość: wcześniejsze próby weryfikowała wciąż panosząca się pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia i restrykcje.

W poniedziałkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele szkoły, zarówno z grona dyrekcji i nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców, ponadto przedstawiciele kuratorium oświaty, delegat metropolity poznańskiego abpa Stanisława Gądeckiego, duszpasterze parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu, na terenie której leży ta placówka oświatowa oraz duchowi synowie kard. Hlonda – chrystusowcy, zwłaszcza związani ze szkołą i z procesem beatyfikacyjnym swojego Założyciela na czele z przełożonym generalnym zgromadzenia ks. Krzysztofem Olejnikiem SChr.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Generał. Po zakończeniu Eucharystii dalsza część obchodów miała miejsce w seminaryjnej auli. Po licznych okolicznościowych przemówieniach został wręczony dokument nadania imienia oraz obraz Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda pani dyrektor Barbarze Ziółkowskiej.

Część artystyczna wieńczyła ceremonię nadania szkole imienia. Obok nauczycieli włączyli się w nią także uczniowie szkoły. Ukazała ona wszystkim obecnym idee, które charakteryzowały myślenie Prymasa Augusta w odniesieniu do potrzeby katolickiego i moralnego wychowania młodzieży. Niebagatelną rolę w odkrywaniu tego zamysłu odegrało wystąpienie ks. dra Bogusława Kozioła SChr, odpowiedzialnego za procesy beatyfikacyjne Ojców zgromadzenia i wicepostulatora w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Hlonda, pt. „Młodzież i rodzina źrenicą oka kard. Augusta Hlonda”. Wykonana na fortepianie przez piszącego to sprawozdanie kompozycja Fryderyka Chopina dopełniła całości, nadała jeszcze dodatkowy muzyczny koloryt całej okolicznościowej akademii.

Dodajmy na zakończenie, że od kilku już lat dzieło życia i nauczanie Czcigodnego Sługi Bożego szkolnej społeczności przybliża ks. dr Paweł Jasina SChr, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego.


Informacja za: chrystusowcy.pl

Zdjęcia na stronie szkoły

Strona LO im. kard. Augusta Hlonda

Drukuj cofnij odsłon: 949 aktualizowano: 2021-11-24 00:12 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone