Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Ogólnopolska konferencja poświęcona kard. Hlondowi w Gdańsku

W środę 24 kwietnia 2013r. odbyła się w Gdańsku ogólnopolska konferencja poświęcona słudze Bożemu kard. A. Hlondowi z oficjalnym zakończeniem VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Prymas Polski kard. August Hlond – Bogu i Ojczyźnie”.

Całość rozpoczęła się Mszą św. w kościele św. Elżbiety, na której obecnych było ok. 50 osób. Natomiast ogłoszenie wyników konkursu i okolicznościowe prelekcje odbyły się w sali Rady Miejskiej m. Gdańsk. Obecnych uderzyć musiał duży zasięg konkursu i spory odzew z różnych stron Polski, głównie osób w młodym wieku.

W kategorii dorosłych pierwsze i drugie miejsce zajęli nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego: Przemysław Przybylski i Karol Baj, którzy przybyli do Gdańska z ks. Tomaszem Porzyckim TChr, wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda. Trzeba również odnotować, że pierwsze miejsce za najlepszą młodzieżową pracę pisemną przypadło Angelice Wyrwich, działającej w KSM-ie w sąsiadującym z nowicjatem Towarzystwa Lipnie.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Podczas prelekcji można było wysłuchać przedłożeń m.in. na temat krucjaty różańcowej za Ojczyznę i przedwojennego Pomnika Wdzięczności w Poznaniu.

Zapowiedź konferencji i relację z niej można odnaleźć w wydaniu „Naszego Dziennika” w numerze z dn. 23 IV i z dn. 26 IV. Opis konferencji znajduje sie również w gdańskim dodatku do "Gościa Niedzielnego".

Drukuj cofnij odsłon: 4293 aktualizowano: 2013-04-27 10:19 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone