Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Rocznica śmierci sł. Bożego ks. Ignacego - zapowiedź

Zbliża się 29 rocznica przejścia na drugą stronę życia sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego. W tym roku będzie ona obchodzona w sposób wyjątkowy, gdyż zgodnie z dekretem Metropolity Poznańskiego o „Odpustach w Roku Wiary”, 17 stycznia 2013 roku miejscem szczególnie uprzywilejowanym w archidiecezji poznańskiej będzie kaplica Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego, w której złożone są doczesne szczątki sługi Bożego.

Chcemy wraz z całym kościołem poznańskim uczcić świadectwo wiary złożone przez ojca Ignacego, wypraszać łaski za jego wstawiennictwem oraz modlić się o jego beatyfikację.

Przez cały dzień będzie okazja do indywidualnego nawiedzenia grobu sługi Bożego i uzyskania łaski odpustu pod warunkami określonymi w dekrecie.

O godzinie 16:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o godzinie 17:00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Balcerek, wikariusz generalny Archidiecezji Poznańskiej.

Podczas Eucharystii będziemy modlili się o uproszenie łask za wstawiennictwem sługi Bożego w intencjach zapisanych wcześniej w księdze intencji modlitewnych wystawionej przez cały dzień przy jego grobie lub przesłanych drogą elektroniczną na adres postulator@chrystusowcy.pl

 

Drukuj cofnij odsłon: 4101 aktualizowano: 2013-01-08 21:02 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone