Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Rocznice szkoły podstawowej w Szadłowicach

We wtorek, 5 czerwca br. w Szadłowicach k. Inowrocławia, rodzinnej wiosce Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, miejscowa szkoła podstawowa (do której uczęszczał Sługa Boży) obchodziła 110-lecie swego istnienia oraz 10-lecie nadania imienia ks. Ignacego Posadzego.

Na program uroczystości złożyła się dziękczynna Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja oraz - już na terenie szkolnym - okolicznościowa akademia z przedstawieniem teatralnym o roli o. Posadzego w zakładaniu wspólnot zakonnych: Towarzystwa Chrystusowego i Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Insceniazcję wykonali uczniowie i absolwenci. Pięknie zaprezentował się szkolny chórek oraz miejscowe pląsające i śpiewające przedszkolaki. Nie zabrakło też obfitego poczęstunku dla przybyłych gości. W obchodach wzięli udział - obok uczniów z rodzicami i bliskimi, kadry nauczycielskiej i administracyjnej - delegaci różnych instytucji oświatowych, samorządowych, publicznych i prywatnych sponsorów. Towarzystwo Chrystusowe reprezentował ks. generał Tomasz Sielicki, który przewodniczył Mszy św. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Halczuk, delegat ordynariusza gnieźnieńskiego, ks. abpa Józefa Kowalczyka. Siostry Misjonarki reprezentowała wikaria generalna, s. Ewa Kaczmarek i s. Urszula Fabisiak, mistrzyni nowicjatu.
/cyt. za: Kalendarium Towarzystwa Chrystusowego/

Drukuj cofnij odsłon: 4599 aktualizowano: 2012-06-05 23:56 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone