Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Spektakl o ks. Ignacym Posadzym

Na zaproszenie Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej z Moraska, klerycy oraz mieszkańcy Domu Głównego 12 stycznia uczestniczyli w sztuce teatralnej, przygotowanej przez mistrzynię postulatu Sióstr Misjonarek s. Małgorzatę Żołądek MChR, a poświęconej o. Ignacemu Posadzemu SChr.

Scenariusz obejmował lata jego dorastania, odkrywania powołania, a jako już kapłana - odwiedzającego naszych rodaków w Ameryce Południowej. W sztuce nie zabrakło oczywiście wątku związanego z propozycją kard. Hlonda do organizacji Towarzystwa Chrystusowego. Wielki zamysł Prymasa sięgał znacznie dalej, bowiem za polskimi emigrantami mieli podążać: kapłan, brat i siostra zakonna. Na bazie tej myśli jest organizowane później Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W rolę bohaterów sztuki wcieliły się postulantki, a głosu ks. Posadzemu i jego ojcu udzielił jeden z chrystusowców. Spektakl wzbogacony był o liczne efekty multimedialne, bowiem zrealizowano także kilka scen w ramach teatru cieni.

Na zakończenie kilka wspomnień związanych z osobą ks. Ignacego, z własnej pamięci przytoczyli obecni ks. Antoni Klein SChr oraz ks. prof. Bernard Kołodziej SChr, którzy spotkali o. Posadzego osobiście.


Info za: chrystusowcy.pl

Zdjęcia TUTAJ

Drukuj cofnij odsłon: 722 aktualizowano: 2020-01-17 11:18 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone