Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Szadłowice – modlitwa o beatyfikację Ojca Posadzego

W Niedzielę 16 stycznia nasi współbracia: prefekt seminarium, ks. Paweł Jasina TChr, wraz z klerykami, Pawłem Grzegorzewskim TChr, Wiktorem Stankiewiczem TChr i Bartoszem Zarycznym TChr, udali się do Szadłowic, rodzinnej miejscowości z której pochodził Współzałożyciel naszego zgromadzenia, Ojciec Ignacy Posadzy TChr, by wraz z mieszkańcami Parafii pw. św. Bartłomieja i ich proboszczem, ks. Ireneuszem Oliwkowskim, modlić się o jego beatyfikację.

Nasi współbracia uczestniczyli we wszystkich Mszach Świętych odprawianych pośród wspólnoty parafialnej, wsłuchując się w homilię wygłoszoną przez księdza prefekta. Po jednej ze Mszy, mieli oni możliwość aby udać na miejscowy cmentarz gdzie znajdują się groby rodziców Ojca Posadzego, by tam modlić się za nich i dziękować im za dar życia, oraz chrześcijańskie wychowanie naszego współbrata, który wiernie wypełnił misję organizowania Towarzystwa Chrystusowego z polecenia kardynała Augusta Hlonda.

Dzięki wysiłkom parafii Szadłowice, oraz naszych współbraci odwiedzających to miejsce, pamięć o Ojcu Ignacym Posadzym wciąż pozostaje tam żywa.


Cytat za: seminarium.chrystusowcy.pl

ZDJĘCIA

Drukuj cofnij odsłon: 998 aktualizowano: 2022-01-18 16:52 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone