Ośrodek Postulatorski Chrystusowców
CHRYSTUS KRÓL

CHRYSTUS KRÓL

Tryptyk o wymiarach
175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.

Aktualności

Zmarła bratanica prymasa Augusta Hlonda

W Wielkanoc, 20 kwietnia br., gdy papież Franciszek udzielał błogosławieństwa Urbi et Orbi, w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie do domu Ojca Niebieskiego odeszła s. Maria od Serca Bożego, Helena Hlond (1922-2014), w 92 roku życia i 54. powołania zakonnego.

Była córką Jana Pawła Hlonda, lekarza i społecznika (zamordowanego w Katyniu w 1940 roku), młodszego brata prymasa kard. Augusta Hlonda. Ukończyła studia humanistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przed wstąpieniem do Zgromadzenia pracowała jako psycholog w Pogotowiu Opiekuńczym w Katowicach i jako wizytatorka zakładu wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie. W 1960 roku wstąpiła do Zgromadzenia i otrzymała imię: s. Maria od Serca Bożego. Postulat spędziła w Krakowie, a nowicjat pod kierunkiem s. Konsolaty Romańskiej i s. Andrei Kozłowicz w Krakowie i Kiekrzu. Pierwsze i wieczyste śluby zakonne złożyła w Kiekrzu. Pracowała jako wychowawczyni w Domu Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w Derdach, w świetlicy dla młodzieży w Nowej Hucie. W latach 1975-1976 była przełożoną klasztoru w Gdańsku, radną generalną (1976-1979), zastępcą kierowniczki zakładu wychowawczego we Wrocławiu (1979-1981), wychowawczynią młodzieży w świetlicy „Źródło” w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach, wykładowcą psychologii w nowicjacie w Krakowie, potem w postulacie w Warszawie oraz mistrzynią trzeciej probacji. W ostatnich latach służyła Zgromadzeniu i Kościołowi, szerzyła orędzie Miłosierdzia poprzez modlitwę i cierpienie. Pogrzeb odbędzie się na Powązkach w Warszawie.

Informacja za: www.faustyna.pl

Drukuj cofnij odsłon: 3362 aktualizowano: 2014-04-22 11:32 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

OŚRODEK POSTULATORSKI TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel. (61) 64 72 100, 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone