CHRYSTUS KRÓL
Tryptyk o wymiarach175x230 cm, został namalowany na desce
w 1986 r. przez Wandę Gałczyńską. Ukazuje on duchowość i charyzmat Towarzystwa Chrystusowego. Tryptyk znajduje się w domu nowicjackim chrystusowców
w Mórkowie koło Leszna Wlkp.
Aktualności
Czytanki o kard. A. Hlondzie
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, ukazał się już nakładem "Biblioteki Kaznodziejskiej" suplement z czytankami na miesiąc maj i czerwiec. Dla propagowania osoby i dzieł kard. Hlonda szczególnie ważne są czytanki czerwcowe, gdyż są one wyborem przemówień Prymasa Polski. Czytanki te noszą tytuł: "Czcić i naśladować Najsłodsze Serce Jezusa" i zostały opracowane przez ks. Bogusława Kozioła SChr.
Ogólnopolska konferencja poświęcona kard. Hlondowi w Gdańsku
W środę 24 kwietnia 2013r. odbyła się w Gdańsku ogólnopolska konferencja poświęcona słudze Bożemu kard. A. Hlondowi z oficjalnym zakończeniem VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Prymas Polski kard. August Hlond – Bogu i Ojczyźnie”.
Zapowiedź wykładu o ks. Rudolfie Marszałku
19 marca br. o godz. 17.00 w Książnicy Beskidzkiej (ul Słowackiego 17a, 43-300 Bielsko-Biała) zostanie wygłoszony wykład przygotowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej.
Wykład ten wygłosi dr Grzegorz Wnętrzak, a tytuł tej prelekcji brzmi: "Narodowe Siły Zbrojne na Podbeskidziu i ich kapelan ks. Rudolf Marszałek".
Wstęp wolny.
Wspomnienie śmierci ks. Rudolfa Marszałka SChr
10 marca br. minie 65. rocznica śmierci ks. Rudolfa Marszałka SChr - duchownego, żołnierza, wielkiego patrioty.
Obchody 65. rocznicy śmierci księdza rozpoczną się przed Fałatówką w Bystrej koło Bielsko-Białej o godz. 10.30. W programie m.in. przemarsz pocztów sztandarowych i grup rekonstrukcyjnych do kościoła, Msza św., apel poległych i zapalenie watry w godzinę śmierci księdza.
O tym, że pamięć o nim żyje ma mówić także tablica poświęcona jego postaci.
Zapowiedź publikacji
W ramach tzw. czytanek na miesiąc czerwiec, zostaną wydane nakładem "Biblioteki Kaznodziejskiej" fragmenty przemówień sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Tekst został wybrany i przygotowany w celu promocji osoby sługi Bożego przez ks. B. Kozioła SChr.
Obchody 29. rocznicy śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego
Zgodnie z dekretem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego o "Odpustach w Roku Wiary" w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyły się uroczystości w 29. rocznicę śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego. Wspomniany dekret wyznacza bowiem kaplicę, gdzie znajduje się grób sługi Bożego, jako miejsce zyskiwania odpustu zupełnego. Odpust ten można uzyskać przez nawiedzenie grobu o. Ignacego, spełniając pozostałe warunki odpustowe, przez cały "Rok Wiary". Oprócz tego na 17 stycznia 2013 r. została wyznaczona przez Metropolitę Poznańskiego data specjalnego nabożeństwa właśnie przy doczesnych szczątkach sługi Bożego.
Rocznica śmierci sł. Bożego ks. Ignacego - zapowiedź
Zbliża się 29 rocznica przejścia na drugą stronę życia sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego. W tym roku będzie ona obchodzona w sposób wyjątkowy, gdyż zgodnie z dekretem Metropolity Poznańskiego o „Odpustach w Roku Wiary”, 17 stycznia 2013 roku miejscem szczególnie uprzywilejowanym w archidiecezji poznańskiej będzie kaplica Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego, w której złożone są doczesne szczątki sługi Bożego.
Sprawozdanie za rok 2012 z promocji osoby i dzieła sługi Bożego ks. Ignacego
W minionym 2012 roku w 15 parafiach odbyła się promocja osoby i dzieła sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego. Kazania podczas Mszy św. niedzielnych wygłosił postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Tomasz Porzycki. Rozdanych zostało ok. 20 000 obrazków z modlitwą o uproszenie łask za wstawiennictwem sługi Bożego.
Rok kard. Hlonda w regionie śląskim
2013 rok w woj. śląskim będzie obchodzony jako Rok kardynała Augusta Hlonda - wybitnego Górnoślązaka, pierwszego biskupa diecezji katowickiej, prymasa Polski w latach 1926-1948. W przyszłym roku przypada bowiem 65. rocznica śmierci kardynała. O ustanowieniu Roku Augusta kardynała Hlonda zdecydowali podczas sesji dn. 15.10.2012 radni Sejmiku Woj. Śląskiego. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz i przewodniczący sejmiku Andrzej Gościniak.